Ana sayfa Manşet Türkiye Finans, kira sertifikası ihraç işlemlerinde esnek uygulamalara devam ediyor.

Türkiye Finans, kira sertifikası ihraç işlemlerinde esnek uygulamalara devam ediyor.

0
0
PAYLAŞ

Türkiye Finans, katılım bankacılığının en önemli yatırım enstrümanlarından biri olan kira sertifikası ihracına olan talebi arttırmak amacıyla katma değeri yüksek uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor.

Türkiye Finans’ın iştiraki olan TF Varlık Kiralama A.Ş’nin, toplamda 800 milyon lira değere ulaşan iki farklı kira sertifikasının ihraç işlemleri aynı gün içerisinde farklı vade seçenekleri ile tamamlandı. 29 Temmuz 2019 tarihinde yurt içi piyasaya sunulan kira sertifikalarından biri 179 gün vade ile 150 milyon lira, diğeri 91 gün vade ile 650 milyon lira ihraç değerine ulaştı.

Halka arz yöntemiyle ihracı gerçekleştirilen kira sertifikalarının satışının tamamlandığına ilişkin 2 ayrı özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı. Açıklamalarda şu bilgilere yer verildi:

“Şirketimizin, talep toplamasını 23, 24 ve 25 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdiği, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.’nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı 150.000.000 TL nominal değerdeki 179 gün vadeli ve 650.000.000 TL nominal değerdeki, 91 gün vadeli kira sertifikalarının satış işlemleri tamamlanmış olup müşteri hesaplarına virmanlar gerçekleştirilmiştir. İhraca ilişkin dağıtım sonuçları ekte yer almaktadır. Kamunun bilgisine arz olunur.”