Ana sayfa Manşet Mete Kanat: “Kârlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisini tüm sene boyunca devam ettirdik”

Mete Kanat: “Kârlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisini tüm sene boyunca devam ettirdik”

0
0
PAYLAŞ

2019’da personel sayısını 200 kişi azaltan Türkiye Finans Katılım Bankası’nın 2019 yılı net karı belli oldu. Banka yıl genelinde 378 milyon 174 bin TL net kar elde etti.

Türkiye Finans Katılım Bankası Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Kanat, Bankanın 2019 yıl sonu finansal sonuçlarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“2019 yılı Türkiye Finans’ın önemli adımlar attığı ve bu adımları başarıya dönüştürdüğü bir yıl oldu. Bankamızın kârlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisini tüm sene boyunca devam ettirdik. 2019 yılında da katılım bankacılığı prensiplerinden ödün vermeden konvansiyonel bankalardan pay alacak ürün ve hizmetler sunduk. 2019 yılında ülkemiz ekonomisi hızla toparlanırken; biz de Banka olarak üzerimize düşeni yaptık ve reel ekonomiye verdiğimiz desteği kullandırdığımız fonları ve kira sertifikalarını artırarak sürdürdük. Geçen yıl Türkiye Finans’ın bireysel bankacılık tarafında katılım bankacılığına liderlik ettiği ve rekabet avantajını yakaladığı bir yıl oldu. Hem mevcut müşterilerimizin hizmet kalitesini artırdık hem de portföyümüze yeni müşteriler kattık. 2020 yılında da güçlü bankacılık altyapımız, genişleyen şube ağımız, dijital bankacılıktaki atılımlarımız ile bireysel ve ticari tarafta sektöre ilkleri kazandıran ürünler geliştirerek yolumuza devam edeceğiz.”