Ana sayfa Haberler KUVEYT TURK Kuveyt Türk, satışa çıkan 50 bin kamu lojmanında oranı 0,89’a kadar düşebiliyor

Kuveyt Türk, satışa çıkan 50 bin kamu lojmanında oranı 0,89’a kadar düşebiliyor

0
0
PAYLAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kamudaki 250 bin lojmandan ilk etapta 50 binini ihale usulüyle satışa çıkartıyor. Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile kamu lojmanlarının finansmana yönelik protokol imzaladı. Böylece Kuveyt Türk, satışa çıkarılan kamu lojmanları için vatandaşlara konut finansmanı desteği sağlayan ilk katılım finans kuruluşu oldu.

Kamu lojmanı almak amacıyla finansman başvurusunda bulunacak olan müşteriler için kâr oranını 0,94 olarak belirleyen Kuveyt Türk, belirli ürünleri tercih eden müşterilerine 0,89’a kadar indirilen finansman oranlarından faydalanma fırsatı da sunuyor. Kamu lojmanlarından ev almak isteyen Kuveyt Türk müşterileri 120 aya varan vadelerle konut finansmanı kullanabilecek.

Açık ihale yöntemiyle satılacak kamu lojmanlarında ikamet eden memurlara, ihalede oluşan bedel üzerinden ikamet ettiği konutu satın alma hakkı veriliyor. Kamuya ait konutun satışının peşin yapılması durumunda, ihale bedeli üzerinden yüzde 10 indirim de uygulanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan satış duyurusuna göre lojman satış fiyatları 75 bin TL’den başlıyor. Lojmanda ikamet etmekte olan kamu personelleri konut almak istemediklerini beyan ederlerse ev ihale usulüyle satışa çıkarılıyor. Güncel listelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlükleri web sitelerinden ulaşılabiliyor.