Ana sayfa Haberler KUVEYT TURK Vakıf Katılım ve Kuveyt Türk’ten Korona Virüs tedbirleri…

Vakıf Katılım ve Kuveyt Türk’ten Korona Virüs tedbirleri…

0
0
PAYLAŞ

Yaşanan salgın sebebiyle Vakıf Katılım ve Kuveyt Türk bir dizi tedbirler aldıklarını açıkladılar. İşte bankaların o açıklamaları:

Vakıf Katılım

“Son günlerde tüm dünyada yaşanan Covid 19 salgını etkileri kapsamında; sağlığınız için hassas tedbirler aldığımızı bilmenizi isteriz. Bu doğrultuda Genel Müdürlük ve Şubelerimizde; bilgilendirme, farkındalık, hijyen ve hizmet sürekliliği başlıkları altında çeşitli önlemler almaktayız.

Bu hassas süreçte, kendinizin ve çevrenizdekilerin sağlığını düşünerek, bankacılık işlemlerinizde Mobil Şube, İnternet Şube, ATM ya da Müşteri İletişim Merkezi kanallarımızı önceliklendirmenizi önemli rica ederiz.

Nakit kullanım ihtiyaçlarınız doğrultusunda 20.000’e yakın kamu bankası ve PTT ATM’lerinde de para çekme, para yatırma gibi pek çok işlemi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca, dijital kanallarımızda (İnternet Şube, Mobil Şube) Havale / EFT ve birçok bankacılık işleminin de herhangi bir koşula bağlı olmadan ücretsiz olarak gerçekleştirildiğini hatırlatmak isteriz.”

Kuveyt Türk

Bankacılık işlemlerine yönelik uygulamalarımız:

  • Mobil ve internet şubemiz, ATM’lerimiz ve Çağrı Merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.  Mobil şubemizi https://yukle.kuveytturk.com.tr adresinden yükleyebilirsiniz.
  • Mobil ve internet şubeden yapılan havale ve EFT’ler bu süreçte de ücretsiz olmaya devam edecektir.
  • ATM’lerimizdeki günlük para çekme limiti 5.000 TL’ye yükseltilmiştir.
  • PTT ve diğer tüm Banka ATM’lerinden hiçbir komisyon ödemeden 2.000 TL’ye kadar ücretsiz para çekebilirsiniz.
  • Kuveyt Türk ATM’lerini kullanırken QR Kod ile Para Çekme ve QR Kod ile Para Yatırma yöntemlerini kullanmanızı önermekteyiz.  
  • Şubelerimizde aynı anda hizmet alan müşteri sayısını azaltarak olası risklerden uzak durmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda şube içinde sizlerin güvenliğini etkileyecek bir yoğunluğun oluşmaması için gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.

Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığına yönelik hayata geçirdiğimiz uygulamalar:

  • Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan risk grubunda bulunan tüm çalışanlarımıza idari izin verilmiştir.
  • Müşteri ziyaretleri, şirket içi ve dışı toplantılar ve etkinlikler ertelenmiştir.
  • Genel müdürlük ve şubelerimizdeki hijyen önlemleri en üst düzeye çıkarılmıştır. Antiviral dezenfektanlar başta olmak üzere temel sağlık malzemeleri eksiksiz olarak temin edilmiş ve şubeler dâhil olmak üzere tüm mekânlarımızda periyodik olarak kullanılmaya başlanmıştır.  
  • Genel Müdürlük birimlerimizde ve şubelerimizde görev alan çalışanlarımızın bir bölümü mesailerini uzaktan erişim yöntemiyle evlerinden sürdürmeye başlamıştır.