Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka önlemleri üst seviyeye çıkardı

Albaraka önlemleri üst seviyeye çıkardı

0
0
PAYLAŞ

Albaraka Türk, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen önlemlerle uyumlu şekilde, toplum sağlığı açısından riskleri en aza indirmek adına, bankacılık hizmetlerinde kesintiye gitmeden, çalışanları ve müşterileri için aldığı önlemleri üst seviyeye çıkardı.

Tüm bankacılık fonksiyonlarını kesintisiz sürdürülebilmesi için gerekli alt yapıya sahip olan Albaraka Türk, başta genel müdürlük olmak üzere Türkiye genelindeki tüm şubelerinde hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sağlığını ön planda tutarak önlemlerini üst seviyeye çıkardı.

Bu süreçte müşterilerine her türlü kolaylığı sağlayan Albaraka Türk, Albaraka Mobil, Albaraka İnternet Şubesi ve Albaraka ATM‘leri üzerinden 7/24 kesintisiz hizmet sunarken, günlük ATM para çekme limitini 5.000 TL’ye çıkardı. Albaraka ATM’lerinin yanı sıra, PTT Matik’lerden yapılan para çekme ve yatırma işlemlerinden ücret almayan banka, Nöbetçi Transfer hizmeti ile Albaraka mobil ve internet şubesi üzerinden mesai saatlerine bağlı kalmadan hafta sonları da dahil anlaşmalı bankalara Türk Lirası gönderim yapılırken, banka şubelerinden hizmet almak isteyenlere ise her türlü hizmetin eksiksiz sunulmaya devam ettiği vurgulandı.

Öte yandan, genel müdürlük çalışanları 16 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan erişim modeliyle evden çalışma sistemine başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan risk grubunda bulunan çalışanların izin kullanmalarına imkan verilirken, genel müdürlük, şube ve ofislerin; ortak kullanım alanları, servis ve hizmet araçlarının dezenfekte edildiğini ve bu işlemlere Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda devam edileceği belirtildi. Ayrıca, çalışanlar için her türlü temel sağlık malzemelerinin temin edildiği, belirlenen kurallara uyulması için talimatların artırıldığı ve hizmet sağlayıcı firmaların da gerekli önemleri almaları için bilgilendirildiği kaydedildi.